Всеукраїнська науково-практична конференція
16-17 листопада в Херсонському державному університетівідбулась Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю
"Форми дистанційної роботи при підготовці здобувачів природничих спеціальностей". Учитель географії Херсонського №НВК48 Хаврусь І.М. взяла участь у роботі конференції, представила свій досвід роботи у школі. Актуальна тема виступу"Використання даних дистанційного зондування Землі у дослідницьких роботах на уроках географії"викликала зацікавленість у присутніх. Учитель презентувала форми дослідницьких проектів на уроках та в позашкільний діяльності за допомогою дистанційного зондування землі, розповіла про шляхи використання супутникових знімків на уроках географії в школі, оскільки сьогодні важко уявити географію без використання сучасних технологій.
Щира подяка організаційному комітету за високий рівень конференції та можливість дискутувати на важливі теми сьогодення,надавати природничу освіту якісно й цікаво для учнів, студентів.
Тренер-педагог
Учителі Херсонського №НВК№48 Хаврусь І. М. та Коскіна Л. В. успішно опанували програму навчання тренерів-педагогів для підвищення кваліфікації вчителів закладів освіти, які забезпечують реалізацію Державного стандарту базової середньої освіти на першому (адаптаційному) циклі базової середньої освіти. Наступний крок – передати свої знання педагогам. Плідної роботи, колеги!
Освіта, мистецтво, спорт - сучасна інтеграція
10-11 листопада 2023 року вчитель Херсонського №НВК№48 Алексашкін Микола В’ячеславович взяв участь у Всеукраїнському науково-практичному семінарі з міжнародною участю "Інтеграція мистецької, освітньої та спортивної складових в хореографії: сучасний стан і перспективи розвитку". На заході виступила представниця Японії Акіяма Еріка, професорка Токійського дівочого університету фізичного виховання, вона провела майстер-клас з техніки "Розвантаження та відновлення працездатності учнів після тривалих тренувань". Техніку викладання класичного танцю на початковому рівні для школярів молодшого шкільного віку, презентувала солістка балету Національного театру опери і балету, доктор наук, професорка кафедри народної хореографії Київського національного університету культури і мистецтв, педагог і наставник Алексашкіна М. В. Цвєткова Лариса.Лектори надали безцінний матеріал, дуже цікавими і корисними стали теоретичні і практичні майстер-класи.
Медіаграмотність під час війни
30.10.2023 року в рамках спільного проєкту Херсонської ОБД ім. Дніпрової Чайки, ЦДБ м. Херсон та бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів міста відбувся тематичний медіатренінг “Протидія дезінформації в контексті російсько-української війни, як інструменту подолання розриву довіри”. Освітяни Херсонського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу №48 Херсонської міської ради навчались декодувати інфоповідомлення, аналізувати маніпулятивні плакати, створені за допомогою ШІ, діпфейки, наративи, складові ІПСО, факти й судження, інформування й пропаганду.
Інтерактивні вправи допомогли педагогам застосувати набуті знання на практиці і правильно відповідати на питання вікторин.
Під час рефлексії дійшли таких загальних висновків:
*знання з медіаінформаційної грамотності стають все більш затребуваними, особливо в умовах війни;
*вони допомагають розрізняти правдиву та неправдиву інформацію, яка може впливати на наші погляди, емоції та рішення.
*в умовах воєнного часу, дезінформація та пропаганда можуть загрожувати національній безпеці, демократії та правам людини.
*медійна грамотність дозволяє нам перевіряти факти, знаходити альтернативні точки зору та робити власні висновки.