Вхід/Реєстрація

Наша школа

Девіз школи
За видноколом видно коло,
Допоки б'ється серце - йди,
Усе життя, по суті, школа,
Й легкого іспиту не жди.


Гімн школи

Рідна школо, ти чудова,
Ти для мене другий дім.
Сорок восьма, рідна школо!
Тобі співаемо цей гімн.
З тобою разом ми зростаєм,
Нам віддаєш свої знання,
Разом дитинство проводжаєм
І починаємо доросле життя.
Найкращі почуття мене переповнюють,
Коли я згадую шкільні роки,
Учительку ласкаву та привітну,
Що вперше посміхнулася мені.
Ми виростаєм і може доля наша
Нас розєднає, але вірю я,
Завжди ми будем згадувати разом
Хвилини нашого найкращого життя.

 

Розрахунковий рахунок:

БО Благодійний фонд

"Нове покоління міста Херсона"
НВК №48 р/р 26003052205284
Код ЕДРПОУ 40450494
МФО 352479
ПАТ КБ "Приватбанк" м.Херсона

Нові знання

 

Шкільний музей

Шкільний музей

В навчально-виховному комплексі №48 діє музей з історично-краєзнавчим профілем.

Музей заснований 14 жовтня 1974 року. З 2010 року керівник музею працює Вертегел Тетяна Петрівна, вчитель історії та правознавства.

У музеї представлені фотодокументи, особисті речі героїв війни, спогади ветеранів, реферати учнів, добірка літератури. Для обліку музейних експонатів ведеться інвентарна книга.

zvit1

Мета діяльності музею: у залученні покоління до вивчення та збереження історико-культурної спадщини рідного краю, формування освіченої творчої особистості та сприяння відродженню і розбудови національної системи освіти як найважливішої ланки виховання свідомих громадян Української держави.

Головними завданнями в роботі музею є: розвиток творчих інтересів молоді до пошукової, краєзнавчої, науково-дослідницької, художньо-естетичної роботи; формування у підростаючого покоління розуміння нерозривного взаємозв’язку минулого, сучасного й майбутнього рідного краю; вивчення пам’яток історії, культури рідного краю, орієнтація молоді на збереження і охорону історико-культурних цінностей.

Музей працює за такими напрямками:

- організація дослідницької діяльності згідно з тематикою музею;

- систематичне поповнення фондів музею;

- облік музейних експонатів та забезпечення їх збереження;

- створення і поповнення експозиції;

- провадження освітньо-виховної роботи серед учнів;- участь у міських заходах історичного характеру;

- надання можливості використання матеріалів музею в навчально-виховному процесі (створювання історичної бази спогадів ВВВ).

В навчально-виховному комплексі діє також гурток «Літопис Херсона» (учні 8-х класів).

zvit2

Кожного року у школі проводяться уроки мужності, присвячені річниці до Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Крім того щорічно до найважливіших подій, пов’язаних з ВВВ проводяться уроки пам’яті, зустрічі, також конкурси рефераті, творі та екскурсій.

Музей тісно співпрацює з волонтерським рухом «Нащадки Перемоги» під керівництвом Кузнецової Раїси Яківни.

         Гуртківці приймають участь у загальноміських заходах, присвячених вшануванню визволителів Херсона.

Також відбулася зустріч з нащадками командира 295 гвардійської дивізії Маргєлова В.П. Щорічно учні відвідують історичні місця, пам’ятні знаки, які пов’язані з іменами херсонців, які захищали місто.

Так учні постійно відвідують ветеранів ВВВ і надають їм допомогу.

zvit3

Систематично проводяться пізнавальні екскурсії на тему: «Пізнаємо свій рідний край». В ній брали участь учні 6-7 класів. Екскурсовод, керівник музею Вертегел Т.П.

zvit4

zvit5

Крім того, події, які розпочалися на Сході України, ми почали активно та плідно працювати у цьому напрямку. У минулому році 2014 р. школі було подаровано прапор України з прізвищами та автографами учасників бойових дій на Сході України.

Діти з повагою прийняли цей подарунок і були вражені самовідданістю воїнів. Тепер цей подарунок зберігається в музеї.

zvit6

І це не все. Учні постійно відвідували бійців з АТО у лікарні, які були поранені. Жаров Максим подарував свій натільний хрест, щоб оберігав нашу школу та учнів, а діти подарували бійцю пам’ятний сувенір, а також пригостили його фруктами і солодощами.

zvit7

З ініціативою провести благодійну акцію допомоги бійцям АТО і вимушеним переселенцям вийшли учні 9-Б класу. Ініціативна група пройшла з об’явою про збір продуктів, речей та коштів.

zvit8

Діяльність музею висвітлюється за допомогою буклетів, які поширюються серед учнів школи.

У приміщенні музею постійно проводяться тематичні уроки з історії України та краєзнавчі виховні години.

Діяльність гуртка та пошукової групи висвітлювалося на сторінках шкільної газети «48-й Меридіан».

З потребою учні звертаються за консультаціями до співробітників відділу історії краю 1941-1945 рр. ХОКМ.

Шкільний музей роблять значний внесок у зацікавлення учнів до вивчення історії взагалі, та історії рідного краю, зокрема. Виховує толерантність, повагу, відчуття приналежності до героїчної нації, вміння збирати та аналізувати матеріал; дає можливість проявляти творчі здібності учнів під час участі у різноманітних заходах і конкурсах.

Фото експозиції музею

ggwp easy

Екскурсія

- Добридень! Сьогодні Вашій увазі буде представленна екскурсія по шкільному музею Бойової слави.

У нашому музеї зберігаються експонати, які розповідають про заснування та діяльність нашої школи,її перших вчителів та найкращих учнів. Окрема частина експозиції присвячена Херсонщині у роки Другої світової війни, а саме розповідає про вчителів школи-ветеранів Другої світової війни, підпільні організації, які діяли у місті та про визволення міста від фашистських загарбників. Крім того у музеї є експозиції, присвячені учням школи, які брали участьу бойових діях в Афганістані, та виконували свій обов'язок захищаючи Батьківщину. Наша школа була заснована 1 вересня 1967 року. Тут ми можемо побачити як будували школу,її перший дзвоник, шкільні приміщення, в яких відбувалось навчання і перших вчителів. В школі працювали вчителі, які в роки Другої світової війни були на фронті. Серед них є Кузнєцова Раїса Яківна, яка нині очолює організацію " Нащадки перемоги ". Учні школи вшановують тих, хто у роки окупації прийняли активну участь у підпільному русі в Херсоні. Частина експозиції розповідає про наших хлопчиків-однолітків з Карантинного острова, які боролися всіма засобами з окупантами,за що і були страчені, та про засновника організації Патріот Батьківщини Іллі Кулика,учнем школи № 27. На честь нього була названа вулиця Іллюши Кулика м.Херсона, та був посмертно удостоєний званням Героя Радянського Союзу. Найкращим днем для жителів Херсона стало 13 березня 1944 року, коли було звільнено Херсон від фашистських загарбників. В експозиції є фото воїнів, які звільняли місто. Це Самохін А.Н.- командир артилерії 295 стрілецької дивізії; Голуб А.Л. - лікар; Свиридов І.К. - голова штабу 295 стрілецької дивізії; Кутепов П.М. - командир батальону 1042 стрілецького полку; Шенгелія Г.Д. - командир батальону 295 стрілецької дивізії. Силами учнів були зібрані речові експонати Другої світової війни: це залишки мін, снарядів, гільзи, каски ( німецькі, радянські),планшет, польові сумки, патронтаж, солдатський побут (алюмінієві ложка, фляга, кружка, котелок ), а також медалі та ін. Також у музеї представлена експозиція, присвячена подіям в Афганістані. У 80-х роках деякі випускники нашої школи приймали участь у бойовихдіях в Афганістані, та не повернулись до дому. Так учень нашої школи Соменко Володимир Григорович трагічно загинув. На його честь встановлена меморіальна дошка, яка висить перед входом до школи. Ще один випускник нашої школи трагічно загинув, виконуючи обов'язок, захищаючи Батьківщину Гавриленко Євгеній. В музеї представлена експозиція на його честь: тут є фото,його залікова класифікаційна книжка спортсмена, свідоцтво про восьмирічну освіту, його книга. На цьому наша екскурсія завершилася.

Дякуємо за увагу ! Допобачення !

Експонат

eksponatВ музеї зібрані речі, які відносяться до тем, які розкриває музей, а саме Друга світова війна. Також є предмети, які збирали учні. Так прикладом є медаль за трудову звитягу. Цю медаль передала до музею учениця 8 класу Протченко Діана. Вона належала її дідусю Лубенцову Семену Єфимовичу, який під час війни працював водієм. Він перевозив під кулями все необхідне солдатам, а саме продукти харчування, боєприпаси, медикаменти та самих поранених солдат. За свою самовіддану працю він був нагороджений «Медаллю за трудову звитягу». Медаллю за трудову звитягу почали нагороджувати з 1938 р., згідно Указу Президіуму Верховної Ради СРСР від 27 грудня 1938 р. Цю медаль носять на лівому боці грудей. Вона має форму правильного кола діаметром 34 мм. Ця медаль одна з перших, затверджена у СРСР.

Робота музею Бойової Слави

asdfghh

Контактна інформація

Вулиця 28 Армії, 14  

Телефон: (0552) 35-27-94, 35-27-97

E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

           This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Партнери

FREEhost.UA - украинский хостинг и аренда сервера

 Центральна дитяча бібліотека ім. Л. Українки