Ти і ринок праці

14.03 учні 8-Б класу Херсонського №НВК48 взяли участь у годині з психологом "Ти і ринок праці". Перед кожним випускником відкривається безліч доріг. Як обрати свою? Як серед величезної кількості професій знайти ту, яка буде до душі. На занятті з психологом Іриною Моїсеєвою восьмикласники знайомилися із сучасним ринком праці, обговорювали, на що звертати увагу при виборі професії, щоб майбутня робота приносила задоволення, можливість розвиватися й бути успішною людиною.

Рубрика психологічна служба

Проблемою сучасних підлітків  є кліпове сприйняття інформації, що характеризуються короткою увагою (8-15 секунд), відсутністю раціональних основ і чіткої логіки. Таке кліпове мислення виникає як захисна реакція сучасних дітей на інформаційне та психологічне перенавантаження через воєнні дії, соцмережі (особливо ТікТок). Учням стає важко концентруватись на більш тривалих сюжетах, особливо, коли необхідно у них зануритись, шукати логічну послідовність та аргументувати свою думку. Продовжуючи психолого-педагогічну роботу з розвитку пізнавальних процесів у школярів, психолог Ірина Моїсеєва з 14.12 до 21.02 провела корекційно-розвивальні зустрічі з учнями 1-9 класів, метою яких було зробити акцент на значенні уваги, розкрити ризики т. з. "кліпової уваги" у молодого покоління, наголосити на важливості читання художньої літератури. На заняттях обговорювались способи тренування уваги для концентрації на навчальному матеріалі. Діти спробували вирішувати логічні задачі, концентруватись, аналізуючи зміст сюжетних картин видатних художників.

photo 2024-02-21 19-37-03

Зустріч “Година з психологом” на тему "Допоможи своїй пам’яті"

Неможна переоцінити значення пам’яті у процесі навчання і пізнання нової інформації для будь-якої людини, а особливо для школяра. 16.01 та 17.01 психолог Ірина Моїсеєва провела для учнів 5-9 класів традиційну зустріч “Година з психологом” на тему "Допоможи своїй пам’яті" . Учні ознайомилися з механізмами запам’ятовування, збереження і відтворення інформації. Було розглянуто 4 засоби розвитку пам’яті: таблиці Шульте, метод Айвазовського, медитація, метод коротких перерв. Також пропонувалось 15 порад для тренування памяті. Зокрема учні потренувались запам’ятовувати і описувати запропонований сюжет на картині та застосовувати метод асоціацій при вивченні незнайомих іноземних слів.

photo 2024-01-19 18-28-24

16 днів проти насильства

Щорічно, з 25 листопада до 10 грудня включно, в Україні долучаються до  акція «16 днів проти насильства». Тисячі людей, різних організацій з більш ніж 100 країн світу об’єднуються, щоб вкотре нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя. Херсонський №НВК48 активно приєднався до акції. Для учнів 6-9 класів учитель інформатики Шевченко Анжеліка Олегівна провела цикл заходів "Моя безпека в Інтернеті". Діти виконали декілька вправ у Jamboard, де  створювали нотатки з правилами роботи в Інтернеті, з’ясовували,  які є додатки для захисту пристроїв, та які можуть бути  загрози під час користування мережею Інтернет.  По завершенню разом створювали за допомогою нейронної мережі тематичні світлини.

30.11. 2023 шкільний психолог Скрипаль Поліна Йосипівна для учнів 1-4 класів провела захід “Стежина доброти” про важливість побудови доброзичливих стосунків з оточуючими людьми. Захід, побудований у вигляді квесту, був цікавим і корисним для учнів.

photo 2023-11-30 20-57-32 2photo 2023-11-30 20-57-32

photo 2023-11-30 20-57-32 3

Тиждень толерантності

15.11.2023 та 16.11.2023 практичним психологом Іриною Моїсеєвою були проведені просвітницькі онлайн заходи, присвячені тижню толерантності. Учні початкової школи (1-4 класи) долучились до тренінгового заняття "Навчаємось дружити. Правила дружби". Діти активно висловлювали свої думки, відповідали на питання: що таке "дружба", "толерантність", які правила толерантного спілкування. Учні згадували та коментували різні випадки зі свого досвіду дружби, вчились бути толерантними і цінувати своїх друзів. 16 листопада було проведено два тренінгові заняття: з учнями 5-6 класів та 7-9 класів "Секрети толерантного спілкування", школярі аналізували особливості культуррізних народів, різноманітність фізичних і розумових можливостей, рівні права людей з різним кольором шкіри та визнання для кожного права на самовираження.

Під час тижня толерантності відбулися й години спілкування "Навчаємось дружити. Правила дружби"

Під час спілкування учні пояснювали значення понять: "толерантність", "дружба"; з'ясували, яке значення вони відіграють у житті людини; пригадали правила дружби.

Учні 1-Б класу створили квітку доброти й чашку побажань, у яку складали побажання один одному.

Виконуючи запропоновані вправи, діти прийшли до висновку: "Щоб мати хороших друзів, потрібно і самому постаратись стати гарним другом".