Порядок подання заяв про випадки булінгу (цькування). Алгоритм дій адміністрації у випадку повідомлення про булінг (цькування) та реагування на доведені випадки булінгу
Порядок подання заяв про випадки булінгу (цькування):
Заява подається у письмовому вигляді на ім’я керівника освітнього закладу відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Право подати заяву мають здобувачі освіти, їх батьки, педагоги, інші учасники освітнього процесу.
ЗРАЗОК ЗАЯВИ
Директору
ХерсонськогоНВК №48 Херсонської міської ради
___________________________________
(ПІБ заявника)
___________________________________
(адреса проживання)
___________________________________
(контактний телефон)
Заява
Зміст заяви викладається довільно. Заява подається державною мовою, розбірливим почерком.
В заяві повідомляється про випадки булінгу (цькування), а саме обставини, місце, час та яким чином здійснювався булінг.
Надаються відомості про потерпілого (жертви булінгу), кривдника (булера), спостерігачів (за наявності).
___________ _____________
(дата) (підпис)
Терміни подання та розгляду заяв:
- Заявники зобов’язані терміново повідомляти керівника закладу про випадки булінгу (цькування).
- Рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб видається протягом одного робочого дня з дати подання заяви.
- Розслідування випадків булінгу (цькування) уповноваженими особами здійснюється протягом 3-х робочих днів з дати подання заяви.
- За результатами розслідування протягом 1 робочого дня створюється комісія та призначається її засідання на визначену дату, але не пізніше ніж за 3 робочі дні після створення комісії.
- Керівник закладу зобов’язаний повідомити уповноважені органи Національної поліції ( ювенальна поліція) та службу у справах дітей про кваліфікований комісією випадок булінгу протягом 1 дня.
Алгоритм дій адміністрації у випадку повідомлення про булінг (цькування) та реагування на доведені випадки булінгу:
- Заява реєструється, терміново розглядається директором.
- Видається наказ про проведення розслідування з визначеним складом комісії (директор, заступник з виховної роботи, батьки постраждалого та булера, психолог).
- Комісія розглядає заяву та проводить неупереджене з’ясування обставин випадків булінгу (цькування).
- У випадку визнання комісією факту булінгу директор повідомляє офіційним листом органи Національної поліції та службу у справах дітей, інформує департамент освіти.
- Рішення комісії з розгляду випадків булінгу реєструється в окремому журналі (паперовий вигляд) з оригіналами підписів усіх її членів.
- Якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, постраждалій стороні повідомляється про рішення та про право звернутися до органів Національної поліції.