КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ, ЯКЩО ВИ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ?
Особою, яка постраждала від торгівлі людьми – є будь-яка фізична особа, яка стала об’єктом торгівлі людьми і визнана такою відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми»
Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до управління соціального захисту населення Білопільської районної державної адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Обов’язковою складовою процедури встановлення статусу є співбесіда з особою, щодо якої розглядається питання про встановлення статусу із заповненням опитувального листа.
У разі прийняття рішення про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, їй видається довідка. Статус встановлюється на строк до двох років. Перелік документів, необхідний для встановлення статусу особи постраждалої від торгівлі людьми:
- заява;
- копія документа, що посвідчує особу, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми;
- у разі наявності – інші документи та матеріали щодо наявності підстав для встановлення статусу (копії проїзних документів, довідка про порушення кримінальної справи, довідка про перетин державного кордону, медичні висновки тощо).
Особа, якій встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, має право на забезпечення особистої безпеки, поваги, а також на безоплатне одержання:
- медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої необхідної допомоги;
- тимчасового розміщення в закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на строк до 3-х місяців;
- відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її заподіяли, у порядку, встановленому Цивільним кодексом України;
- одноразової матеріальної допомоги у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
- допомоги у працевлаштуванні, реалізації прав на освіту та професійну підготовку.
Іноземець та особа без громадянства, якій встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми має також право на:
- безоплатне отримання послуг перекладача;
- тимчасове перебування в Україні строком до 3-х місяців.
З метою надання допомоги дітям, які постраждали від торгівлі людьми, вони можуть влаштовуватися до центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та притулків для дітей.
Телефонів довіри, куди звертатися, якщо Ви постраждали від торгівлі людьми:
0800500225 – безкоштовно зі стаціонарних телефонів України;
+380442053736 – для дзвінків в межах України та з-за кордону;
0800505501 - безкоштовно зі стаціонарних телефонів України;
527 – безкоштовно з номерів Київстар, МТС, live, Beeline
Громадські об’єднання:
- Міжнародна організація з міграції 01001, Київ, вул. Михайлівська, буд. 8. тел.. +380445685015, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ;
- Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда Україна», 03113, Київ-113, а/с 26, тел../факс: +380442053695, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ;
Враховуючи індивідуальні особливості постраждалих від торгівлі людьми, форми і види експлуатації, яким вони піддавались, та реакції на них кожної постраждалої особи, суб’єктами, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми визначається план заходів щодо надання допомоги та захисту осіб, які постраждали від торгівлі людьми.